Engedünk a divatnak

Ez nem az a kimondottan “hittanos” bejegyzés lesz, de akár az is lehetne, sőt, talán egyszer azzá válik. Ez ugyanis inkább egy gasztro-blogba illő poszt lenne, de annyira tetszik a végeredmény és olyan régóta szerettem volna már elkészíteni, hogy muszáj megosztanom, hátha más is kedvet kap.

Ht_cakepops001

Ez nem más, mint az ún. cake pop, magyarul sütinyalóka. Gondolom, mint sok más, ez is a messzi Ámerikából jött találmány, de én nem bánom, hogy itthon is divatba jött. Gyerekzsúrokba, de felnőtt rendezvényekre, állófogadásokra is nagyon találó. Mutatós, és mint a cupcake-ek, muffinok, ezek is a végtelenségig variálhatók, díszíthetők. Én csak azért ilyeneket készítettem, mert ilyen szórócukor volt éppen itthon (meg volt még virágos, de azok még a hűtőben csücsülnek).

Ht_cakepops002

Az alap koncepció: szikkadt piskótatészta mascarponéval (vagy natúr sajtkrémmel) összegyúrva. Tehát sütés nélkül is elkészíthető, főleg, ha darált kekszet, babapiskótát vagy készen vásárolt piskótalapot használsz. Én egy babapiskótás receptet találtam. Saját és máshonnan összeolvasott tapasztalatokkal fűszerezve, íme:

Ht_cakepops003

  • 1,5 cs babapiskóta ledarálva vagy reszelve
  • 25 dkg mascarpone
  • porcukor (ha még édesebb tésztát szeretnénk)
  • 1 cs vaníliáscukor
  • 10 kocka olvasztott csoki (elhagyható)
  • 1,5 tábla ét tortabevonó
  • bambusz saslikpálcika
  • szórócukor

Ht_cakepops004

 

  1. A mascarponét összekeverjük a cukorral, a vaníliával és a 10 kocka olvasztott csokival (a csoki kihagyható, én e nélkül készítettem, így sárga tésztát kapunk).
  2. A babapiskóta darát szépen elkeverjük a krémben. Formázható masszát kapunk, de ha mégsem, akkor adunk még hozzá piskótát (nekem elég volt a másfél csomag – kb. 300 g)
  3. Mélyhűtőbe tesszük – ha jól időzítettünk, amíg hűsöl a tészta, megnézhetjük a Forma-1 időmérő edzését 😀 Nem sportrajongóknak kb. 1 órát kell valahogyan elütni.  A tésztából golyókat formázunk, majd kb. 10 percre ismét hűtőbe tesszük.
  4. Gőz fölött megolvasztunk egy kis csokit. A pálcikákat, mielőtt a golyóbisokba szúrnánk, a tompa végüknél mártsuk a csokiba, majd kb. a golyók feléig szúrjuk be. Ismét hűtsük, addig felolvaszthatjuk a többi csokit. Bár olvastam, hogy fehér csokit nem lehet akármilyen ételfestékkel színezni, én mégis megpróbáltam. Hát nem sikerült, kb. olyan lett, mint a vizes homok (bővebben ITT). Így első nekifutásra egy jobb minőségű tortabevonó csoki is megteszi.
  5. Az olvasztott csokiból veszünk egy evőkanálnyit, majd a felpálcikázott sütiket beleforgatjuk. Ha díszíteni akarjuk, azt is most kell, amíg a csoki kicsit ragad még. Poharakba állítva vagy nagy darab hungarocellbe szurkálva dermedni hagyjuk. Ismét hűtjük.
  6. Csodáljuk, nem merjük megkóstolni, mert jajj, de szép. 🙂 Aztán valamelyik családtagunk úgyis leteszteli. És tetszik neki! 🙂

Ht_cakepops005

Nem kimondottan “óóó, gyorsan üssünk össze valamit” desszert, cserébe viszont jól néz ki. Nekem ebből a tésztamennyiségből 28 golyóbis jött ki (ha nem csipegetünk bele a tésztába, talán kijön 30 is), de ez függ persze attól is, mekkora golyókat gyúrunk. Gyerekeknek ajándékba is adhatjuk, egyenként celofánba csomagolva, vagy pl. elsőáldozási agapén a fehér csokiba mártott, fehér szórócukorral díszített cakepopok pohárban elrendezve az ünnepi asztal díszei is lehetnek.

 

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük